Savanoriauk „Ką veikia vaikai?“ vasaros stovykloje!

„Mentor Lietuva“ stovyklos vadovas-savanoris – tai jaunas, atsakingas, aktyvus žmogus, norintis tobulėti ir auginti praktinę patirtį, mokantis iš patyrusio stovyklos vadovo. Septynios stovyklos dienos yra stipri patirtis, per kurią galima išbandyti ir geriau pažinti save

12 kovo 2018 | Mentor

Mentor Lietuva“ stovyklos vadovas-savanoris – tai jaunas, atsakingas, aktyvus žmogus, norintis tobulėti ir auginti praktinę patirtį, mokantis iš patyrusio stovyklos vadovo. Septynios stovyklos dienos yra stipri patirtis, per kurią galima išbandyti ir geriau pažinti save, išmokti prisiimti iššūkius, atrasti aktyvius metodus, padedančius prevenciniame darbe su jaunuoliais. Stovykla dalyviams tampa nepamirštamu įspūdžiu ir įkvepiančia vasaros pradžia, todėl čia užauga ne tik jaunuoliai, bet ir juos lydintys savanoriai.

Todėl jeigu domina prevencinis darbas, aktyvus laisvalaikis, turi teorinių žinių psichologijos, socialinės pedagogikos ar visuomenės sveikatos informavimo srityje ir nori išmokti jas paversti praktiniu gebėjimu – junkis prie mūsų komandos. Mes suteikiame saugias sąlygas bei galimybę mokytis, palaikančią komandą, tuo pačiu parengiamuosius dviejų dienų mokymus, apgyvendinimą ir maitinimą Švenčionių rajone, šilo poilsiavietėje: https://pailgioperlas.lt/.

Stovyklos / mokymų data: 2018 m. vasaros stovykla vyks birželio 25 d. – liepos 1 d. Stovyklos komandai balandžio mėnesį bus organizuojami dviejų dienų mokymai (paprastai organizuojama penktadienio – šeštadienio dienomis).

Kodėl verta savanoriauti?

Žinios: stovyklos vadovai-savanoriai sustiprina turimas žinias, o tuo pačiu praktikuojasi ir susipažįsta, kas yra aktualu darbe su jaunuoliais.

Praktika: stovykloje vadovai-savanoriai dalyvauja kaip lygiaverčiai komandos nariai, todėl patirtimi ir praktika išbando įvairias veiklas, naudingas prevenciniame darbe.

Mokymai: savanoriams–vadovams suteikiami dviejų dienų pasirengimo stovyklai mokymai, kuriuose per patirtį ir darbą komandoje pasiruošiama veiklai su jaunuoliais.

Asmeniniai įgūdžiai: stovyklos vadovai-savanoriai – tai autoritetingi paaugliams lyderiai. Todėl stovyklos metu jie įgyja svarbių komandinio darbo, bendravimo bei problemų sprendimo įgūdžių. Stovyklos pabaigoje savanoriams yra suteikiama savanorystę bei įgytus įgūdžius patvirtinanti pažyma.

Bendraminčių būrys: aktyvi veikla septynias stovyklos dienas sutelkia komandą, todėl dalyvavimas stovykloje atveria galimybes susipažinti su naujais žmonėmis bei specialistais, kurie yra kūrybiški, aktyvūs ir norintys augti kartu.

Ką veikia vaikai stovykloje?

12-14 metų jaunuoliai septynių dienų stovyklos metu dalyvauja aktyvaus laisvalaikio, saviugdos bei savęs pažinimo veiklose ir tokiu būdu stiprina save bei gebėjimą pasakyti „NE“ eksperimentavimui alkoholiu ar kitomis psichoaktyviomis medžiagomis. Pagunda domėti jomis dažnai kyla būtent vasarą, atsiradus daugiau laisvo laiko, todėl stovykloje siekiame jaunuoliams suteikti sveikos gyvensenos pavyzdį.

Stovykla yra orientuota į savęs stiprinimą, todėl dalyvaujančių jaunuolių grupės sudaromos nedidelės, vieną grupę sudaro daugiausiai keturiolika narių. Bent pusė visų stovyklautojų yra iš rizikos grupės šeimų, kurie stovykloje dalyvauja nemokamai.

Stovyklose „Ką veikia vaikai?“ jaunuoliai išbando sveiką ir aktyvų laisvalaikį užtikrinančius užsiėmimus – nuo aktyvaus sportavimo iki kūrybinių veiklų. Čia jie išbando save orientaciniame sporte, naktiniame žygyje. Mokosi geriau pažinti save bei kitą, ugdomųjų ir psichologinių žaidimų pagalba ugdo pasitikėjimą savimi, lavina bendravimo įgūdžius. Viskas įgyvendinama žaismingai, skirtingų kūrybinių, judrių ir pažintinių veiklų metu. Todėl jeigu turi savo pomėgių ar įdomiai leidi laisvalaikį, apie tai būtinai taip pat papasakok mums.

Laukiame Tavo CV ir motyvacinio laiško kreipiantis į Liną Bakšytę:

el. paštu [email protected] , FB/ Bakšytė Lina

Taip pat galima kreiptis tel. +370 676 09774