Mentor

Alkoholikų vaikų savaitė. Solveigos išpažintis.

„Šiuo metu pirmą kartą esu bedarbė. Vienoje įmonėje dirbau 25 metus, pradėjau nuo administratorės ir pakilau iki Baltijos šalių pardavimų planuotojos pareigų. Tai buvo atsakingos pareigos, daug įtampos, darbas trukdavo 12–14 valandų, vis dėlto šioje įtemptoje dienotvarkėje radau laiko ir alkoholiui“, – pasakojimą pradeda Solveiga (vardas pakeistas – aut.).
Autorius: Kristina Karinauskė Šaltinis: 15min

Skaityti daugiau >


Mentor

Alkoholikų vaikų savaitė. Autentiška Ilonos istorija

„Dirbu slaugytoja vienoje psichiatrinėje ligoninėje. Sunkus darbas, bet man jis patinka ir teikia malonumą, nes žinau, kad galiu padėti. Vis dėlto, pagalbos reikia ir man pačiai, nes turėjau problemų su alkoholiu, kuris sugriovė mano gyvenimą“, – sako priklausomybę kenčianti Ilona (vardas pakeistas – aut.).

Skaityti daugiau >


Mentor

Alkoholikų vaikų savaitė. Autentiška Editos istorija.

„Augau iš pažiūros normalioje šeimoje su trim metais už mane vyresniu broliu. Mano mama dirbo finansų srities specialiste, o tėtis, padirbęs kažkiek paprastesnius darbus, ėmėsi verslo. Iš išorės mums tarsi nieko netrūko, aplinkiniai mus laikė gražia šeima, bet tai buvo tik fasadas“, – pasakoja Edita (vardas pakeistas – aut.), sutikusi savo istorija pasidalinti su 15min GYVENIMAS skaitytojais.

Skaityti daugiau >


Mentor

Moters alkoholikės portretas: dažnai girtauja viena namuose, taip slopindama nerimą ir liūdesį

Per dieną Lietuvoje užregistruojama po vieną naują moterų alkoholizmo atvejį, tačiau tai tėra tik ledkalnio viršūnė, mat realūs skaičiai turėtų būti gerokai didesni. Minint Alkoholikų vaikų savaitę šiemet įvairios institucijos dėmesį skiria moterų alkoholizmo problemai ir sako, kad to nereiktų vertinti tik remiantis esama statistika ar išgertų alkoholinių gėrimų litrų skaičiais. Kalbant apie moterų alkoholizmą problema yra ne tik gerokai didesnė, tačiau ir gilesnė, tvirtino 15min kalbinti specialistai.

Skaityti daugiau >


Mentor

Kaip tėvai gali apsaugoti vaikus nuo žalingų įpročių?

Paauglių priklausomybė nuo išmaniųjų telefonų, socialinių tinklų ar kompiuterinių žaidimų tampa ne mažiau opia problema kaip ir priklausomybė nuo įvairių psichoaktyviųjų medžiagų: alkoholio, rūkalų, narkotikų. Visais atvejais susiduriama su psichologine priklausomybe, kurią išgydyti ypač sunku. Apie tai, kokią reikšmę saugiai ir sveikai vaiko brandai turi tėvų pavyzdys, kaip jų elgesio modeliai įtakoja vaikų mąstymą „Mentor Lietuva“ organizuotame seminare tėvams pasakojo psichologė psichoterapeutė Vaida Liaudanskienė.

Skaityti daugiau >


Mentor

5 emociniai vaiko poreikiai: ką privalo žinoti tėvai?

Stebėdami tėvus, vaikai mokosi kaip elgtis su savo emocijomis. Būtent jos yra atsakingos už tai, kaip žmogus reaguoja į tam tikras situacijas, sprendžia konfliktus. Kokie yra penki svarbiausi emociniai poreikiai derybose su vaiku ir kaip išnaudoti emocijų energiją susitarimui pasiekti, „Mentor Lietuva“ organizuotame seminare tėvams pasakojo emocinio intelekto lavinimo trenerė, konsultantė ir lektorė Nomeda Marazienė.

Skaityti daugiau >


Mentor

Išmaniųjų technologijų įtaka vaikams ir paaugliams

Maždaug trečdalis ikimokyklinio amžiaus vaikų Lietuvoje kiekvieną laisvadienį vidutiniškai prie ekranų praleidžia daugiau nei 3 valandas, pradinukai ir vyresnio amžiaus vaikai, kaip ir dauguma jų tėvų, su išmaniaisiais telefonais beveik nebesiskiria visą dieną, o kartais – ir naktį.

Skaityti daugiau >


Mentor

Socialinė kampanija „Vaikystė šešėlyje“

Birželio 1 d., minėdami tarptautinę vaikų gynimo dieną, Narkotikų tabako ir alkoholio kontrolės departamentas ir asociacija Mentor Lietuva pristatė socialinės kampanijos „Vaikystė šešėlyje“ vykdytos apklausos „Alkoholio vartojimo problema šeimoje: apie visuomenę ir visuomenei“ rezultatus. Šis renginys skirtas ne tik atkreipti visuomenės dėmesį į vaikų patirtis ir iššūkius, kai ši problema kyla šeimoje, bet ir skatinti žmones keisti savo vartojimo įpročius, esant poreikiui, padrąsinti juos kreiptis pagalbos.

Skaityti daugiau >


Mentor

Paauglystės elgesio sunkumai pasireiškia jau 12-13 metų paaugliams

Paauglystė kiekvienam vaikui emociškai sunkus laikotarpis. Tuo metu keičiasi kūnas, mąstymas, bandoma suvokti, kas aš esu bei kuo skiriuosi nuo kitų.

Skaityti daugiau >


Mentor

Savanoriauk „Ką veikia vaikai?“ vasaros stovykloje!

„Mentor Lietuva“ stovyklos vadovas-savanoris – tai jaunas, atsakingas, aktyvus žmogus, norintis tobulėti ir auginti praktinę patirtį, mokantis iš patyrusio stovyklos vadovo. Septynios stovyklos dienos yra stipri patirtis, per kurią galima išbandyti ir geriau pažinti save

Skaityti daugiau >